Banyoların Vazgeçilmez Tekstil Ürünleri

Banyoların Vazgeçilmez Tekstil Ürünleri

Gündelik hayat karmaşası içerisinde bedenimizde toplanan negatif elektriği vücudumuzdan atabildiğimiz yerdir banyo.

Sıcacık bir duşun ardından ayaklarımızı ayak havlusunun üzerine basarak banyodan çıktığımızda, duşta yumuşayan ayak tabanımız fayans zemine değerek gerilmez. Havludan üretilen banyo terliklerimizi giyerek duş rahatlığından sıyrılmaz, banyonun ve evin içerisinde rahatça dolaşabiliriz.

Bornoz veya banyo havlusu ile kurulanabiliriz. Pratik bir şekilde kurulanmak isteyenler bornozu giyip banyodan çıkmayı seçerek salonda kahve keyfine devam edebilir. Banyo havlusunda rahatı isteyenler solid havlu kullanabilir, pamuk ve bambu karışımı olan solid havlular kalın ve daha yumuşaktır.

Vücuttaki tüm suyu emer. Yine tercihe göre vücuda peştamal sararak da kurulanabiliriz. Peştamal ile Anadolu kültürünü hatırlarız. Peştamal kumaşı havlu gibi kalın değildir. İncelikten hoşlananların tercihidir. Saçlarımızı baş havlusu ile kurulayabilir, uzun süre saçlarımızı kurulasın istersek havlu baş bonesi de kullanabiliriz. Baş bonesi başımızdan kaymaz, saçlarımızdaki ıslaklıklar dışarı damlamaz.

banyolarin-vazgecilmez-tekstil-urunleri-2

Banyomuzun büyüklüğüne göre fayans zeminde banyo halısı yahut banyo paspası kullanırız. Eğer zemin genişse banyo halısı uygundur. Alan dar ise klozet takımının paspası dahi yüzeyi kaplamaya yeterli olur. Banyo zemininde kullanılan halı ve paspasların zemini kaydırmaz cinsten olmalıdır. Banyo tekstil ürünleri fazla değildir, fakat her ürün kumaş türü, rengi, deseni ve kumaş yapısına göre çokça çeşitlendirilebilir.

Mesela bazı insanlar fileli duş lifi tercih ederken, bazıları sünger, bazıları ise yumuşak havlu parçalarından yapılmış duş lifini seçer. Sabunlukların dışına geçirilen kılıflardan tutun küçük el ve ayak havlularının konulduğu sepet banyodaki diğer ürünlerle bütünlük oluşturur. Sabunluk kılıfları, banyo takımının bir tamamlayıcısıdır.

Banyo halıları ile benzer renk ve desende seçim yapılarak uyum yakalanabilir. El ve ayak havlusu sepeti, kirli çamaşırların konulduğu sepet ile uyumlu seçilebilir. Duş perdesi banyo halısı ile uyumlu seçilebilir.

Duş perdesi ile banyo içine su taşmasını önlemiş oluruz. Suyu yüzeyinde tutmayacak akıcı bir kumaş seçersek duş perdesini daha uzun süre kullanırız. Duşu kabinli olanlar ise kabin camına sticker yapıştırarak banyo bütünlüğünü tamamlayabilir. Sticker da üç boyutlu resimler de kullanarak banyo da derinlik kazanırız.

Share This Post

Post Comment