Ev Dekorasyonunda Çiçek Seçimi

Ev Dekorasyonunda Çiçek Seçimi

Çiçekler, bulundukları ortamları güzelleştiren, renk katan ve evde beslemesi huzur veren güzel bitkiler. Çiçeklerin kendine özel dili varken onlarla duyguyu dışa vurmak çok basit aynı zamanda çok da zor.

Gül sevgiliye verildiğinde nasıl bir anlam ifade ediyorsa kırmızı gül ve sarı gülde birbirinden çok zıt anlamlar içeriyor. Bilinçli şekilde yapılan çiçek dekorasyonlarında ise istenilen havayı elde etmek çok kolay.

Canlı bitkiler ve cansız bitkileri bir araya getirerek değişik fikirler yaratabilirsiniz. Evinizin havası tamamen sizin iç dünyanızı yansıtmalı ve sizin kişiliğiniz hakkında fikir vermelidir. Ev dekorasyonunda çiçek seçimleri yaparken göz önünde bulundurmamız gereken birkaç ince nokta var.

ev-dekorasyonunda-cicek-secimi-2

Ev Dekorasyonuna Çiçeklerin Katkısı

Öncelikle dekorasyonun bizim ruh halimizi, içimizden geçenleri ve kişiliğimizi yansıttığınız unutmamalıyız. Bunun haricinde bir de renklerin dilini iyi kullanmak gerekli. Unutmayın renkler de konuşurlar. Ayrıca çiçeklerinde bir dili olduğunuz işin içine dahil edersek doğru kombinasyon ile doğru hissi yaratmak mümkün.

Doğallıktan ve sadelikten yana bir tercih yaptığınız eviniz var iste yeşil yapraklı ağaç şeklindeki bitkileri, bambuları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede doğallığın ve sadeliğin güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz.

Bunun dışında sadeliğe renk katmak isterseniz renkli çiçekleri kullanarak ilgiyi renklerin üstünde toplayabilirsiniz. Renklerin de dilini kullanmak tamamen iç dünyanıza kalmış.

Eğer canlı renklerden tercihler yaptığınız bir eviniz var ise beyaz krem gibi çok büyük ve detaylı olmayan çiçeklere sahip bitkileri kombine ederek göz yormaktan kaçınmış olursunuz. Ya da renkli bir tercih yapmak isterseniz evinizin baskın rengini kullanmak yerine daha az kullanılmış olan bir rengi seçip o renk bir çiçek ile vurgu yapabilirsiniz.

ev-dekorasyonunda-cicek-secimi-3

Renkli Salon Dekorasyonları İçin Çiçek Önerileri

Bunun dışında canlı çiçeklerden ziyade cansız çiçekleri de kullanmak isterseniz yine evinizin baskın ve çekinik renklerini ayırmanız ve az kullanılmış renkten masanın üzerine, bir rafın üzerine, ya da yere bir saksı ile kolajlar oluşturup koyabilirsiniz.

Renklerin diline gelecek olursa siyah karamsarlık, beyaz temizlik sadelik, mavi huzur, yeşil canlılık, kırmızı tutkuyu simgeler. Aranjmanları çok karışık şekilde dekore etmek yerine daha sade şekilde yapmanız evinizin karmaşıklıktan uzak durmasını ve boğmamasını sağlar.

Share This Post

Post Comment