Evini Yenilemeyi Düşünenler

Evini Yenilemeyi Düşünenler

Ev eşyalarını yenilemeyi düşünenler için öneriler ve bilgilerle dolu bir yazı ile karşınızdayız. Eskiyen mobilya ya da diğer eşyalarınızın değişim zamanı geldiğini düşünüyorsanız tam da yerine geldiniz. Mobilyaların değişimi bütün bayanları heyecanlandıran ve zamanı geldiğinde her bayanın istediği değişikliklerden biri, öyleyse 2016 yılında mobilya değiştirmeyi düşünenler için birkaç bilgi verelim.

Mobilyalar bildiğiniz gibi zamanla eskiyen yıpranan ev eşyaları, koltuk takımı yatak odası takımı ya da diğer mobilyalarınızın değişimin sürecinde hepsini aynı anda değiştirmek istiyorsanız her odaya uygun mobilyaları almalısınız.

Odaya Göre Mobilya Tercihi

Eğer büyük bir odanız varsa o odaya daha yer kaplayan mobilyalar tercih edebilirsiniz. Ancak odamız büyük diye büyük mobilya alma huyundan da vazgeçmek gerekir odayı mobilyalar ile doldurup kendi alanımızı daraltmayalım.

yemek-odasi

Salonunuzda oturma grubu alacaksanız bu biraz şaşalı ve lüks olabilir. Salonunuz oldukça genişse misafirlerinizin rahat etmesi için böyle bir tercih yapabilirsiniz. En çok tercih edilen modeller arasında üçgen koltuklar ve onu süsleyen tekli koltuk takımları yer alıyor. Modası eskimeyen bu koltuk takımı modelleri kesinlikle sizin salonunuzda da yer alabilir.

Daha dar ve mobilya seçiminde dikkat etmeniz gereken bir odaya sahipseniz, yapmanız gereken mobilya tercihinizde akıllıca davranmak olacaktır. Odanızın kullanışını bozmadan mobilya seçimi yaparsanız hem daha sonrası için hem de mobilyaların ömrü için rahat edeceksiniz.

Mobilya Değişimin Zamanı

Bir gün gelir her şey gibi mobilyalarınızda eskir ve yenilemek durumunda kalırsınız veya canınız yeni mobilyalar almak istemiştir. Mobilya değişim süresi ve zamanı mobilyaları kullanan sizlerle alakalı bir durumdur.

yatak-odasi

yemek-odasi-2

Günümüzde artık tamir ya da tasarruf etme durumları eskiye nazaran çok daha az, bozulanı tamir ettirmek yerine yenisini almayı seçen bizler mobilya konusunda da ne yazık ki oldukça aceleciyiz. Hal böyle olunca mobilyaların değişme süresi de giderek kısalıyor. Yeni bir mobilya almak için onlarca neden bulabiliriz. Burada önemli olan mobilyalarımızı neden değiştirmek istediğimizdir.

Yazımızın sonunda şunu belirtmek istiyorum. Her ne olursa olsun, mobilyalarınızı değiştirirken öylesine değil dikkat ederek almalı ve içinize sinen modelleri evinize almalısınız. Biliyoruz ki çok beğenerek de alsak, mobilyalarımızı çok beğensek de bir gün onları da değiştirmek isteyeceğiz.

Share This Post

Post Comment