İlkbahar Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

İlkbahar Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

İlkbahar ev dekorasyonu için enerji kazandıran ve canlandıran renkler, aksesuarlar ve desenler seçilerek evinizde bahar havası yaratmanız mümkündür. İlkbaharın gelmesine çok az kaldı. İnsanın içini titreten, mutluluk veren o canlı renkler mis gibi havasını sizde evinizde uygulayabilirsiniz.

İlkbahar dekorasyonlarında birkaç canlı renk olsa da daha çok pastel renkler ön plana çıkmaktadır. Aksesuarlar, ev tekstil ürünleri, mobilyalar, duvarların boya renkleri gibi birçok ürünlerde bahar desenleri ve renkleri karşımıza çıkmaktadır.

2017 ilkbahar dekor

Evinde De İlkbaharı Yaşamak İsteyenlere Öneriler

Evinde de ilkbaharı yaşamak isteyenlere bazı önerilerde bulunabiliriz. İlkbahar demek çiçek demektir. Sizde buradan yola çıkarak dekorasyonlarınız da bol çiçekler kullanabilirsiniz. Renkli ve güzel vazolarınızın içine mis gibi kokan canlı çiçekler koyabilir ya da yapay çiçekler bulunan estetik saksılardan alabilirsiniz.

Duvarlarınız için çiçek desenleri bulunan duvar kâğıtları ile kaplayabilir ya da pastel renklere boyatabilirsiniz. Kırlentleriniz, örtüleriniz veya yatak örtülerinizin nevresimini baharı yansıtan çiçekli ya da bahar renkleri hâkim olanlarla yenileyebilirsiniz. Banyonuz içinde hem canlı çiçekler kullanabilir hem de canlı parlak renklerden oluşan ya da pastel renklerden oluşan aksesuarları kullanarak ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

ilkbaharda ev yerleşim

İlkbahar Dekorasyon Trendleri

İlkbahar dekorasyon trendlerinde son zamanlarda genellikle sulu boya ile tasarlanan büyük çiçek motifleri dikkat çekmektedir. Taze bahar çiçeklerini ev tekstil ürünlerinize farklı tekniklerle uygulanmaktadır. Sizde ilkbaharı evinizde daha çok yaşamak istiyorsanız bu sulu boya tekniğiyle yapılmış olan çiçekleri çok fazla kullanabilirsiniz.

İlkbaharı evinize yansıtmanın en kolay yolları perdelerinizde, koltuklarınızda ya da yastıklarınızda çiçek motiflerini çok yoğun olarak kullanmaktır. Bir başka yol ise kumaşlarınızı karışık renklerden seçmek olacaktır. Yastık ve yatak örtülerinizin kılıfını karışık ve canlı renklerden oluşan kumaşlardan yana kullanabilirsiniz.Evde ilkbaharı yansıtmanın bir diğer yolu da iri örgülü kılıflarla büyük parçaları kaplamaktır. Örneğin; bir pufu canlı renkli ve iri örgülü bir kılıfla kaplayabilirsiniz.

Ya da eşyalarınızda romantik pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Romantik pastel renklerden en çok öne çıkan ise mor rengi. Yastık kılıflarınızda orkide rengi, kurşun rengi ve lavanta rengini tercih edebileceğiniz diğer renkler arasında gelmektedir. Yine doğal renkleri kullanması hala trend. Doğal renk deyince ilk akla gelen bej renkli döşemeler. Fakat yeni doğal renkler arasında denizci mavisi, uçuk pembe, yeşil ve gri tonları gelmektedir.

ilkbaharda ve dekor

Share This Post

Post Comment