Kışa Özel Salon Dekorasyon Önerileri

Kışa Özel Salon Dekorasyon Önerileri

Yaz aylarına veda etmek sureti ile geride bıraktık. Günümüzde sonbahar havası ve dışarıda tam bir yağmur havası mevcut gibi görünüyor. Kıyafetlerde bir takım değişiklikler yapıldı, yazlıklar yine her kış mevsiminde olduğu gibi baza altına kaldırılır iken, kışlık kazaklar, kışlık hırkalar, kışlık badiler ve kışlık pantolonlar dahil olmak üzere birçok kışlık giysi dolapta mevcut bulunan ve kış aylarının gelmesi ile birlikte baza altına indirilen yazlıkların yerini almaya başladı.

Her Anlamda Kışa Hazır Olmalısınız

Kıyafetten kişisel eşyalara kadar, mutfağımızdaki hazırlığa kadar birçok hazırlık mevcut diyebiliriz. Yaz aylarında besin tüketimi oldukça az bulunuyor. Bu nedenleri her yıl gelen yaz mevsim için bahar temizliği adını vermiş olduğumuz ve birçok bireyinin annesinin de tabir etmek amacı ile kullanmış olduğu derin temizlik dışında fazlaca bir hazırlık yapmayı gerektirmiyor. Kış ayları ise diğer bir ifade ediliş şekli ile belirtecek olur isek, kış mevsimi yaz mevsiminde olduğu gibi mevcut yiyecek ve içecek tüketimi ile geçiştirmeyi pek de kaldırmıyor. Yoğun geçen ve uzun aynı zamanda da yorucu bir hazırlık süreci hemen hemen her bireyin kaçınılmaz uğraşı oluyor.

kisa-ozel-salon-dekorasyon-onerileri-2

Örnekler le açıklayacak olur isek, kış mevsimi adına salât turşusu, fasulye turşusu gibi sayısız turşular kurulur, salçalar bolca yapılır iken yufkalar kurutulur ve bin bir türlü hazırlık yapılır. Evlerde tüm kış hazırlıkları yapılır iken unutulmaması da gerekiyor ki, kış gelince beraberinde ev de vakit geçirme süresi den artıyor. İnsanoğlu genel itibari ile evde geçirdiği zamanı arttırmak durumunda kalıyor.

Kışın Daha Çok Evde Vakit Geçiriyoruz

Bu anlamda tek hazırlık sadece kışlık kıyafet ya da kışlık yiyecek ve içecek, kışlık besin hazırlama adına yapılmıyor. Ev dekorasyonunda da değişiklik yapmak sureti ile değişikliğe imza atmak isteyen birçok birey var. Özellikle evin en aktif kullanım alanı olan odası kış aylarında salon bölümleri oluyor. Bu bağlamda ev sahipleri önemli bir şekilde özenerek ilk salonlarında dekor anlamında değişiklik yapmayı tercih ediyorlar. Salonlarında değişiklik isteyen ev sahibi bireyler öncelikle kış aylarının soğukluğunu pek de fazla hissetmemek adına sıcak kış renklerini salon duvarını boyama işlemi de dahil olmak üzere mobilya seçimlerinde de tercih etmelidirler.

kisa-ozel-salon-dekorasyon-onerileri-3

Evinizde kendiniz tek başınıza ya da sevdikleriniz ve konuklarınız ile vakit geçirmek adına sıcak bir ortam yaratabilmek adına mürdüm rengi başta olmak üzere, kahve tonlarındaki renkleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kahverengin hemen hemen her renk tonunu seçerek evinizde gerek salon duvar boyama ve renklendirme işleminde gerek ise koltuk, kanepe ya da masa gibi birçok mobilya seçiminde baz alarak kullanabilirsiniz. Bu belirtmiş olduğumuz kış renkleri adını vererek önerdiğimiz renklere ek olarak salonlarınızda al renk tonlarını da kullanabilirsiniz.

Share This Post

Post Comment