Klasik Yemek Odasında Renklerin Uyumu

Klasik Yemek Odasında Renklerin Uyumu

Klasik yemek odası için renklerin uyumlu oldukça önemlidir. En çok tercih edilen renkler kırmızı ve bordo tonlarıdır. Altın varakların en iyi şekilde uyum sağladığı bordo renk tonları, özellikle geniş salonlarda oldukça şık görünmektedir.

Asaletin ve resmiyetin temsili olan klasik yemek odaları denildiğinde, akla gelen ziyafet sofralarının hakkının verilmesi için en iyi renkleri birlikte kullanmanız önemlidir. Ağır bir klasik istediğiniz zaman, koyu renkler ve altın varaklar çok fazla tercih edilir. Moderne çevrilen klasik stilde ise, daha açık renk tonları tercih edilebilir.

Bu renkleri seçerken, ihtiyacınız olan her konuda destek almanız için evinizin genel havasının hakim olduğu renk tonları tercih edilmektedir.

klasik yemek odası modelleri

Yemek Odası Dekorasyonunda Beyaz Rengin Kullanımı

Beyaz rengin son yıllarda moda olması, özellikle küçük evlere hapsolduğumuz şehir hayatında yaygınlaşmaya başlamıştır.

Beyaz renk mekanı olduğundan daha ferah göstermekle birlikte klasik yemek odası dekorasyonları için pek uygun değildir. Yemek odalarında koyu renkleri tercih eden kişiler, genelde büyük salonlarda yemek odası kullanırlar. Ancak küçük odalar daha geniş görünmesi gereken alanlar olduğu için, beyaz ve krem tonları kullanılmaktadır.

En çok tercih edilen renklerden olan açık renkler, ağır klasik tarz için uygun olmamakla birlikte, istisnai dekorasyonlarda tercih edilebilmektedir.

ahşap klasik yemek odası

oymalı klasik yemek odası

Klasik Yemek Odası Ne Renk Olmalı?

Klasik yemek odası kahverengi tonları olmalıdır. Meşe, ceviz gibi ağaç çeşitleri, mobilyanın rengini değişmektedir. Kullanılan malzemenin kalitesi MDF olarak tercih edilirse, daha kaliteli ve kalıcı bir ürün alınmış olur.

Suntalam malzemeler ise, daha dayanıksızdır. Renk seçenekleri ağacın renginden geldiği için açık ya da koyu ahşap tonları bulunmaktadır. Ancak ağır klasik stilde, koyu kahveler cevizler tercih edilmektedir. Malzemelerin kullanılması için gerekli olan seçimi yaptıktan sonra size özel üretilecek olan ürünler yapılabilir.

Yemek odası için tercih edeceğiniz takım, oturma odanıza dahil edilecekse, bu alanda bulunan eşyaların rengine uygun seçimler yapmalısınız.

Asimetrik Odalar

Bazı odalar asimetrik olduğu için gerekli olan eşya yerleşimi de zorlaşmaktadır. Klasik yemek odası için gerekli olan mobilyalar kare ya da dikdörtgen alanlarda kullanılabilir. Ancak oval alanlar için özel tasarım ürünler yaptırabilirsiniz.

Her türlü alanı en iyi şekilde değerlendirmek için gerekli olan ölçüleri aldırdıktan sonra, ihtiyacınız olan mobilyaların tasarımını yaptırabilirsiniz. Özellikle temel blokların olduğu evlerde nasıl bir kullanım yapılacağı kafa karışıklığına neden olsa da, aslında dekorasyon stilleri konusunda bir çok çözüm üretilebilir.

el yapımı klasik yemek odası

Share This Post

Post Comment