Mobilya ve Dekorasyonda Son Bahar Kış Dönemi

Mobilya ve Dekorasyonda Son Bahar Kış Dönemi

Evimiz de en güzel tasarımlar ve en şık trendleri yakalamak adına birçok ev sahibinin en önem verdiği takımlar arasında mobilya ve aksesuarları gelmektedir. Mobilyalarımızın çok çeşitli olması ve evimizin her köşesinde şıklığı tarif edercesine eşsiz tasarımlarla sergilenmesi de çok önem gerektirmektedir. Evimizi ziyaret eden misafirlerimizin en dikkat ettikleri ayrıntılar arasında bulunur. Mobilya dekorasyonun da atılan büyük adımlarla, mobilya içerisinde kullanılan farklı malzemeler ve yaratıcı düşünceler tamamıyla kullanıcıların ev içerisinde ki gündelik yaşamlarına kolaylık sağlamak ve eve gelen misafirlerinizin de ilgisini çekmek amacıyla mükemmel tasarımlar ve farklı renklerde mobilyalar sunulmaktadır.

sonbahar-kış mobilya

Mobilya da kullanılan malzemeler ve mobilyanın tasarımında oluşturulmaya çalışılan etki de tasarımcılar tarafından müşterilerin beğenisine sunulmak amacıyla her sene farklı modeller ve türlerde fuarlara yansıtılarak beğenilere sunulmuştur. Mobilya alırken nelere dikkat edebiliriz? Sorusunun cevabı da oldukça basittir. Mobilya alırken kullanılan malzemenin yapısı, tasarımı oluşturulan mobilyanın evimizde belirlediğimiz alana uygun ölçülerde olmasına, mobilyanın kolay kurulum sağlanmasına ve mobilyanın renginin evimizde bulunan eşyalarla uyumlu olmasına oldukça önem gösterilmektedir.

Mobilyada Sonbahar-Kış Döneminde Yenilikler Neler

Mobilyalar da her türlü farklı modeller bulunmaktadır. Özellikle klasik mobilya modellerinin sahip olduğu varaklı mobilya türleri de ayrı ve önemli bir değer yansıtmaktadır. Bu mobilya türleri diğerlerine göre daha fazla fiyat ortalamasındadır. Mobilya da varak diğer türlere kıyaslamasın da fiyat bakımından farklı olmasının nedenleri arasında işçilik ve kullanılan malzemenin dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilir bir türde olmasıdır. Varaklı mobilya türlerinde kullanılan farklı renk türlerinin dışında tamamen doğallığın önde olması ve varak kültürünün saray da uzun yıllar tutmasından kaynaklıdır.

sonbahar-kış mobilya modelleri

Osmanlı sarayların dan gelen bir kültür olarak hayatımıza yansımasının yanında bu kültürün Avrupa’dan Osmanlı ya gelerek burada dönemin Osmanlı zanaatkârları tarafından incelenerek saray da padişahın zevklerine göre eserler yapılması da günümüzde bile devam etmekte olan bu kültürün parçaları da halen ircaa edilmektedir. Varaklı model mobilya kültürü yılın bütün mevsimlerinde farklı renkler ve eşsiz oyma, kakma sanatının birleşmesi sayesinde usta eserler çıkartmaya devam etmektedir. Büyük mobilya markalarının bu türlerini mağazalarda çok net bir şekilde görmekteyiz.

Yatak odası takımları, salon takımları, oturma odası takımları, vestiyerler, bedesten üniteler, benchler, dresuar takımlar, jozephine modelleri, berjer tipinde koltuklar, fiskos takımı türlerinde birçok model ve aksesuarlarla klasik model türlerinde mobilyalar çok dikkat çekmektedir. Mobilya ve mobilya aksesuarlarında da sonbahar ve kış dönemine özel renkler ve farklı tasarımlarla her yıl yeni türler beğeniye sunulmaktadır.

sonbahar-kış mobilya çeşitleri

Share This Post

Post Comment