Oturma Odası Renk Uyumu Nasıl Olmalı

Oturma Odası Renk Uyumu Nasıl Olmalı

Oturma odası çoğu zaman evin en çok vakit geçirilen ve sevilen alanlarından olur. Her aktiviteyi yaptığımız oturma odası rengi ve renkler arası uyum nasıl olmalı? Renk uyumunuz dekorasyon tarzınızla orantılıdır. Burada iki seçeneğiniz var, açık renkler kullanırsanız oturma odanız daha büyük gözükecek ve ferah duracaktır. Daha koyu baskın renkler ise asalet ve şıklık katar.

Oturma odanıza renk seçerken hem zevkinizi hem de alanınıza uygun hareket edin. Renk kombini yapmak akıllıca olacaktır. Farklı ama uyumlu renkleri bir araya getirerek odanızı kombinleyebilir sade ve cansız renklerden kaçmış olursunuz.

Ovolo

oturma-odasi-3

Mobilyalar Ne Renk Olacak

Düz renk mi yoksa daha renkli mobilya tercihiniz olacak. Mobilyaların aksesuarlar dâhil her şeyle uyumlu olması gerekiyor. Perdeler, duvar rengi ve diğer eklentiler kusursuz olmalı renkli mobilyalar tercih edecekseniz, örnek verecek olursak sarı tonunda bir boya rengi kullanılacaksa koltuklarınıza mor renk verebilirsiniz.

Mor özel bir renktir. Bulunduğu ortama hava ve şıklık katar koltuk takımımda mor olmasın diyorsanız aksesuarlarınızda mor renk bulunmalı diyorum. Çalışan ev hanımlarının aman kirlenmesin diyerek gri renk seçtiğini biliyoruz. Kiri göstermeyen bir renk olan gri oturması odası koltuklarında da tercih edilebilir.

Aynı şekilde lacivert, turuncu gibi ana renklerde koltuk takımlarında sıklıkla tercih edilebilir.

oturma-odasi-4

oturma-odasi-5

Neden Kahverengi?

Pek oturma odası koltuğunun kahverengi olduğunu görüyoruz. Neden bu derece popüler, kahverengi ve tonları her aksesuara ayak uydurur. Renkli bir oturma odası isteyenler kesinlikle kahverenginden vazgeçmemelidir.

Bu renk ile pek çok rengi yan yana kombin edebilir ve kullanabilirsiniz. İster halılarınız kahverengi olsun ister koltuklarınız, kahverengi nötr bir renktir. Negatif etkisi ile canlı renkler arası güzel bir uyum sağlar.

Share This Post

Post Comment