Perde Ve Mobilya Uyumu Nasıl Olmalı

Perde Ve Mobilya Uyumu Nasıl Olmalı

Mobilyalarınızın odanızı geniş göstermesini ya da daha şık hale getirmesini bekleyebilirsiniz. Ancak bunları sadece mobilyalardan beklemek fazla iyimserlik olacaktır. Evinizi dekore ederken eşyaların, mobilyaların, perdelerin arasında bir uyum olmalı ve hiç biri birbirini bozmamalı, ufak eşyaların detayı çok çok önemli olmayabilir ancak mobilya ve perdeler uyumlu olursa oda içerisinde çok daha iyi bir hava olacaktır.

Pek çok kişinin yaptığı hataya düşmeyin diye size birkaç önerimiz olacak. Ancak önce belirtmek isterim ki mobilya seçerken evinize göre hareket etmelisiniz. Mobilyaları görsel olarak beğenmeniz çok önemli daha sonra rahatlığı ve evinize uyumu düşünülmelidir.

perde-ve-mobilya-uyumu-nasil-olmali

Perde Tercihi Ne Zaman Yapılmalı

Evinizi dekore etmeye başladıktan sonra direk gidip perde beğenmek çok büyük bir hata olacaktır. Düşünsenize evinizin ne mobilyaları var ne de halıları, peki perde seçmek ne zaman doğru olacaktır. Perdelerin evin havasını çok fazla değiştirdiğini pek çok kişi bilir doğru perde seçimi ile salon ya da oturma odanızın çok şık bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Perde seçimi mobilya ve halılar alındıktan sonra yapılmalıdır. Doğru olan kesinlikle bu, bir diğer büyük hata ise mobilya rengi ve perde renginin aynı olması hatta bu hatanın bilerek yapılması ne kadar güzel olursa olsun mobilyalarınızın renginde perde almayın. Karşıdan bakıldığında aynı renk sıkıcı ve göz yoran bir salon istemiyorsanız kesinlikle bu hataya düşmeyin.

perde-ve-mobilya-uyumu-nasil-olmali-2

Doğru Desenli Perde Seçmek

Desenli perde kullanmak istiyorsanız ya da kullanacaksanız, koltuklarınızın düz renkte olması gerektiğini unutmayın. Yani perde ve mobilyalar birbirine bu konuda zıt olmalı eğer alçak tavanlı bir evde oturuyorsanız tercihiniz tülden yana olmalı.

Oturma grubunuzun da kullanılan kumaş düz ise perdelerinizde parlak kumaş renkleri tercih edebilirsiniz. Burada da benzerlik olmamasına özen gösterin. Mobilya da kullanılan kumaşlarınızla perde kumaşı aynı parlaklıkta olmamalı.

Share This Post

Post Comment