Salon İçin Çiçek Önerileri

Salon İçin Çiçek Önerileri

Evinizde bir soğukluk var ve siz o soğukluğun yerini sıcacık bir hava alsın istiyorsunuz. O zaman salonunuzu yeşillendirin, salon çiçeklerinden alarak gerçek bir sıcaklığı hem misafirlerinize hem de ailenize yaşatın.

Eve bir hava ve ruh katan aksesuar olarak da kullanılan salon çiçekleri aradığınız şey olabilir. Önemli bir uyarı da bulunalım. Salon çiçekleri devamlı olarak ilgi ister, her ne kadar diğer bitkilere göre bakımları daha kolay olsa da salon çiçekleri de sonuçta bakım isteyen canlılardır.

Salonunuz için ne tarz bir bitki aradığınızı düşünedurun sizlere birkaç fikir verelim. Hoşunuza giden salon çiçeğini alabilirsiniz.

benjamin-bitkisiBenjamin Bitkisi
Salonda bol yapraklı ben buradayım diyen bir bitki arıyorsanız o kesinlikle Benjamin Bitkisi aslında oldukça popüler ve pek çok evde görebileceğiniz bir bitki türüdür. Işık alan bir yerde çok daha iyi bir görünüm veren bu bitkiyi düzenli de sularsanız size hiçbir problem çıkarmayacaktır. Büyük yapraklı bir bitki olduğu için günlük sulamalarda yapraklarını püskürtme yöntemiyle ıslatmanız oldukça iyi olacaktır.

Palmiye
Bitkilerde görselliği seven ve önem veren biriyseniz palmiye bitkisi size göre, ışıklı bölgelerden hoşlanırlar ve ceyranda kalmayı hiç sevmezler yılın 12 ayı seyredebileceğiniz görselliği ile hoş bir bitkidir.

pasa-kiliciPaşa Kılıcı
Bu ismi bu bitkiye kim ne zaman verdi bilmiyorum ama Paşa Kılıcı bakımı oldukça kolay dayanıklı ve çöl grubuna giren bir bitki türüdür. Yani bu bitkiyi kurutmak için çok fazla uğraşmanız gerecek. Işığı seven bir bitkidir ancak güneş ışığında devamlı kalmamalıdır. Sürekli sulanmak istemez her gün sulamayı unuturum diyenler için birebirdir. Boyları da 1 metreye kadar ulaşabilir.

Zambia Bitkisi
Bakımı kolay bitkilerden bir tanesi daha bu bitkide rahatlığı sevenler için sürekli bitkiyle uğraşmak istemeyenlere ideal, çok hızlı büyüyen bit bitkidir. Büyüdükçe değişen ve güzel bir bitki diyebiliriz. Ayrıca büyüdükçe değiştiğini de hatırlatalım.

Share This Post

Post Comment